İade Politikası

İADE ŞARTLARI ve KURALLARI

Sipariş vermiş olduğunuz ürünlerin tümünün, eksiksiz ve çalışır durumda elinize geçmesini sağlamak sorumlu hizmet anlayışımızın gereğidir.

Evbu Mobilya’dan satın alınan ürünler, teslim tarihinden itibaren (7) gün içerisinde iade edilebilir.

Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

1-Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini boz

madan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. 2-Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

3-Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

4-İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durum larda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

5-Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kınlma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edile memesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

6-İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı müşteri tarafından ödenecektir.

7-İadesi yapılacak Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi taktirde ulaşım masrafı

müşterimize aittir.

8- Kusurlu olduğu bildirilerek iade edilmek istenen ürünler, öncelikli olarak Berke Mobilya ekibi tarafından kontrol edilir.

Kullanıcı hatası tespit edilmesi durumunda ürün yetkili marka veya üretici firmaya teste gön

derilir. İade onayı bu süreç sonrası verilir.İnceleme süreci üretici firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimi ile ilgili net bir süre veremiyoruz. Alıcının hatalı ürün kullanımı tespit edilmesi durumunda ürün faturası ile birlikte ödemeli olarak alıcıya geri gönderilir.

9- Özel olarak yapılan uygulamalarda (renk,ölçü ve boya)faturası kesilmiş olsa bile iade yapılmaz yalnızca kusurlu ürün değişimi yapılır.

10-Elimizde olmayan kimi nedenlerden ötürü, faturanızda belirtilen miktara göre eksik ya da farklı bir ürün teslimat yapılması halinde durumu ürünü teslim almanız anında teslimat/kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz.

Tutanağın, teslim aldığınız ürünün sözleşmede yazılı nitelikte olmadığı hususunun belirtilerek sizin ve teslimat/kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

mutlaka

Böyle bir durumla karşılaştığınızda eksik olan ürünleri, en kısa sürede temin ederek adresinize ulaştırabiliriz. Bu durumda herhangi bir ek (kargo) ücret(i )ödemeniz gerekmemektedir. Ayrıca bu durumu en kısa sürede 0850 303 77 67 numaralı telefonu arayarak bildinmeli

siniz.

İade işleminizi hatasız ve süratle gerçekleştirebilmemiz için bizi zamanında haberdar etmeniz büyük önem taşımaktadır.

Satın aldığınız ürünün arızalı çıkması halinde, garanti kapsamı dışına çıkmamanız ve mağdur olmamanız için hiçbir müdahalede bulunmamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

Satın aldığınız üründe meydana gelen arızanın, teslimatın hemen sonrasında değil müteakip günlerde meydana gelmesi halinde,ilk muhatabınız Evbu Mobilya’dır. Söz konusu ürünün Garanti kapsamına giren hallerdeki onarım ve değiştirme taleplerinizi tedarikci veya üretici kurumlara iletmemiz gerekmektedir.

Arıza kontrolü ve üretici firmayla aramızda gerçekleşen protokol nedeniyle meydana gelebilecek gecikmeler dolayısıyla şirketimiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.